Kamera takip sistemlerinin tesis yöneticilerine sürprizleri var!

Kamera takip sistemlerinin tesislere umulmadık faydalar sağladığını biliyor musunuz? Her ne kadar adları “güvenlik kamerası” olsa da, kamera takip sistemleri güvenlik dışında tesislere farklı faydalar da sağlıyor.

Kamera sistemleri günümüzde hiç olmadığı kadar akıllı, verimli ve güvenilir hale geldi. Yüksek görüntü kalitesi, hareket algılama, yüz tanıma gibi birçok farklı teknoloji ile birlikte kameralar tesislere güvenliğin dışında birçok fayda sağlıyor. Yazımızda en önemli beş faydayı ele aldık.

Yasal yükümlülüklerin yerine getirildiğine dair kanıt topluyor

Modern kamera takip sistemleri yüksek çözünürlüklü görüntü ve temiz ses kayıtları topluyor. Böylece tesisinizde meydana gelebilecek her türlü yasal soruna karşı sizin için kanıt toplamış oluyor. Yapılan kayıtlar mahkemede veya herhangi bir soruşturmada tesis için önemli birer kanıt olarak kullanılabiliyor.

Canlı arşiv hizmeti görüyor

Video takip sistemleri görüntüleri saklıyor, böylece istenen tarihteki görüntülere kolayca ulaşılabiliyor. Belli bir günde meydana gelen olayı tekrar izlemek gerektiğinde görüntülere kolayca ulaşılabiliyor.

Gerçek zamanlı ve mobil izleme olanakları

Tesis yöneticileri kamera görüntülerini gerçek zamanlı olarak, üstelik mobil uygulamalar ile her yerden ve her zaman izleyebiliyor. Böylece tesis yöneticileri daha verimli çalışıyor.

Video kameraları suçlulara karşı caydırıcı bir rol oynuyor

Tesisin yüksek teknoloji ile donatılmış güvenlik sistemine sahip olması suçlular üzerinde psikolojik olarak caydırıcı etki yaratıyor.  Sabit kameralar ve tesisin kamera ile izlendiği uyarıları hırsızlık olaylarını engellemekte etkili oluyor.

Video takip sistemleri tesislerin karlılığını artırıyor

Video takip sistemlerinin başlangıç maliyeti yüksek olsa bile tesisin her bir kritik bölgesinde güvenlik görevlisi çalıştırmaya göre daha ekonomik oluyor. Ayrıca tesisin varlıklarının hırsızlık ve tahribata karşı korunması da maliyetlerin azalmasına katkı sağlıyor.