Honeywell akıllı binalarda alan ve maliyet avantajı sağlayan yeni yazılımını tanıttı

Honeywell Vector Space Sense çözümü, akıllı binalarda alanların istenen herhangi bir anda nerede, ne zaman ve nasıl kullanıldığını gösteriyor.  Bina yönetim ekipleri böylece bina alanlarının daha verimli kullanılması için daha doğru karar veriyor, kullanılmayan alanların kiralanmasını sağlıyor.

Honeywell Building Technologies CEO’su Vimal Kumar, Honeywell Vector Sense uygulamasının Honeywell’in kurumlara katkı sağlayacak akıllı, veriye dayalı binalar oluşturmak için son teknolojinin nasıl kullanılabileceğine güzel bir örnek olduğunu söylüyor.

Yapılan uygulamalar, birçok ofisin yeterince verimli kullanılmadığını, bazı durumlarda atıl alanların %50’yi bulduğunu gösteriyor. Bunun nedeni olarak vardiya saatlerinin kaydırılması, mobil teknoloji kullanımı ve değişen iş ihtiyaçları gösteriliyor. Tesis yöneticileri ise bu soruna çözüm bulmak için gerekli olan bilgiye sahip olamıyor ve sonuçta kullanılmayan alanlar için fazladan kira ödenmesi, gereksiz enerji kullanımı ve verimsizlik ortaya çıkıyor.

Honeywell Vector Space Sense ile maliyet avantajı

Honeywell Vector Space Sense, bina içinde farklı bölgelerden elde ettiği verileri analiz ederek, yönetimin binadaki alanları daha verimli kullanmasına yardım ediyor. Uygulamanın sunduğu kontrol panellerinden (dashboards) tesis yöneticisi binanın kullanım bilgilerine ulaşılabiliyor, her alanın ne zaman, nasıl ve nerede kullanıldığını görebiliyor, iyileştirme ve maliyet avantajı sağlayan önerilere ulaşabiliyor.

Honeywell Vector Space Sense uygulaması London Health Sciences Centre’da kullanılıyor. Bu konuda yayınlanmış yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:

http://www.iotevolutionworld.com/smart-factories/articles/438455-honeywell-introduces-new-connected-building-software-optimize-space.htm