Honeywell, taşımacılık ve hava ulaşımı sektörlerinde AT&T ile iş ortaklığını duyurdu

Honeywell ve AT&T hava ve deniz taşımacılığı çözümlerinde küresel iş birliğine gittiklerini duyurdu. Honeywell, küresel internet alt yapısı ve IoT çözümleri nedeni ile AT&T’yi seçtiğini duyurdu.

Firmalar aşağıdaki alanlarda iş birliği yapacaklar:

  • Connected Freight – Honeywell’in taşımacılık sektörüne özgü geliştirdiği çözüm, malları taşıma esnasında izliyor, malzemelere, paletlere veya paketlere takılan sensörler sayesinde yerlerini belirliyor, sallantı ve darbe durumlarında merkezi anında bilgilendiriyor. Merkezdeki kontrol panelinden taşınan malların durumunu izleyen taşıma firmaları olumsuz durumlara anında müdahale ediyor ve zararların oluşmasını engelliyor.
  • Connected Aircraft – AT&T küresel ağı uçaklar yerdeyken onları internete bağlıyor. Honeywell Godirect yazılım ailesi operatörlerin, uçuş personelinin ve bakım ekiplerinin görevlerini yerine getirmesi için kritik bilgileri sağlıyor.

Honeywell, AT&T ile kurulan işbirliğinin müşterilerin daha hızlı karar verip problemleri çözeceğini, güvenliği ve operasyonel verimliliği artıracağını söylüyor. İşbirliği kapsamında Honeywell, projelerde AT&T’nin internete bağlı nesnelerin kurulumunu, yönetimini ve takibini sağlayan Control Center yazılımını kullanacak.

Kaynak :

https://www.iottechnews.com/news/2018/may/23/honeywell-att-freight-iot-solutions/