Honeywell, Fortune 2019 “Dünyanın en saygın şirketleri” listesinde elektrik endüstrisinin zirvesinde yer aldı!

Fortune dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Dünyanın en saygın şirketleri” listesinde Honeywell 13 yıldır kesintisiz yer alıyor.

Üç yıldır elektronik endüstrisi bölümünde birinciliği kimseye bırakmayan Honeywell 7,17 toplam puan üzerinden 7,13 puan ile değerlendirildi.

Elektronik endüstrisinde bu başarıyı sağlarken Honeywell’in şirket varlıkları, sosyal sorumluluk projeleri, yönetim kalitesi, finansal istikrarı ve uzun vadeli yatırımları ile ilgili uzun yıllardır sahip olduğu itibar göz önünde bulunduruldu.

Fortune dergisi bu çalışmayı 1983 yılından bu yana her yıl gerçekleştiriyor. Listede yer alan firmalar 1500 küresel firma arasından seçiliyor. Şirketler yöneticiler, direktörler ve iş analistleri tarafından dokuz kritere göre değerlendiriyor. Değerlendirme kriterleri yatırım değeri ve yönetim ve ürün kalitesinden, sosyal sorumluluk ve çalışan memnuniyetine kadar farklılık gösteriyor. Listede yer alabilmek için firmanın değerlendirme notunun sektör ortalamasının üzerinde olması gerekiyor.