Honeywell Enerji Depolama çözümleri şebekenin sürekliliğini artırırken karbon emisyonunu düşürüyor!

Kanada Ontario bölgesinde faaliyet gösteren Saturn Power enerji dağıtım firması yenilenebilir ve temiz enerji sağlıyor. Saturn Power enerji talebinin az olduğu dönemlerde üretim fazlası olan enerjiyi BESS depolama sisteminde saklıyor. Özellikle yaz aylarında soğutma sistemleri nedeni ile fazlalaşan talep şebeke tarafından yeterince karşılanamadığında BESS devreye girerek şebekeye ilave enerji veriyor.

BESS ile birlikte kullanılan uygulamalar enerji talebi ile şebekenin sağladığı enerjiyi takip ederek şebekenin sürekli ve düzenli olarak yenilenebilir enerji kullanmasını sağlıyor. Endüstriyel tesisler için enerji talebinin yüksek olduğu dönemlerde enerji maliyetlerini düşürmek çözmeleri gereken sorunların başında geliyor. BESS sistemi enerji maliyetlerini düşürerek Ontario bölgesinde sanayi firmalarının maliyetleri düşürmesine katkı sağlıyor.

Saturn Power için kurulan BESS sistemi 8,8 Megawatt ve 18 Megawatt/saat enerji sağlamak üzere tasarlandı. Bu miktar 600 evin bir günlük enerji ihtiyacına karşılık geliyor.