Honeywell Desteğiyle Meksika’nın Lider Petrokimya Şirketinde Dijital Dönüşüm Gerçekleşiyor

Honeywell’in Intelligent Wearables çözümü ile Braskem Idesa’nın Veracruz tesisinde uyumluluk ve verimlilik iyileşiyor.

Meksikalı petrokimya şirketi Braskem Idesa, Veracruz’daki tesisinde kullanmak üzere Honeywell’in eller serbest giyilebilir teknoloji çözümünü tercih etti. Honeywell’in akıllı giyilebilir teknoloji çözümü Intelligent Wearables, Braskem Idesa’da üretkenliği ve proses prosedürlerine uyumluluğu iyileştirirken deneyimli çalışanların uzmanlığından faydalanacak, kritik iç görüleri ve bilgileri sahadaki stajyerlere ve destek çalışanlarına etkili bir şekilde sunacak.

Honeywell, tesis genelinde bu çözümün kullanımını desteklemek için özel KPI’ları (temel performans göstergeleri) izleyen, donanım, yazılım ve servisler ile Wi-Fi altyapısını entegre eden eksiksiz bir  sonuç odaklı çözüm sağlıyor. Bu giyilebilir teknoloji çözümü Braskem Idesa tesisinde ayrıca eğitim uygulamalarını hızlandıracak ve saha operatörlerinin güvenliğini de sağlayacak.

“Bu çözümle birlikte Braskem Idesa, petrokimya endüstrisindeki liderliğimizi güçlendirmemizi sağlayacak dijital dönüşümü kucaklıyor” diyen Braskem Idesa’nın Endüstriyel Direktörü Roberto Velasco Gutiérrez sözlerine şöyle devam ediyor: “Tüm ilgili uzmanlığın ve verilerin organizasyon içinden toplanması ve ihtiyaç duyulan zamanda ve yerde çalışanlara sunulması, stajyerlerin güvenli bir şekilde sahaya çıkmasını hızlandıracak ve tüm çalışanların Braskem Idesa’nın en iyi standartlarına uygun şekilde çalışmasını sağlayacak.”

Honeywell’in kapsamlı çeşitlilikteki uygulamaları, saha çalışanlarının hızını, güvenliğini ve güvenilirliğini geliştirecek şu servisleri sunuyor:

Uzman çağrısı: Saha çalışanlarının sorun giderme, destek ve tavsiye için merkezi kontrol odasında veya başka bir yerde olan uzmanlara canlı, gerçek zamanlı erişimini sağlıyor.

Video desteği: Kullanıcılar temel görevleri gösteren videoları görüntülüyor.

Kağıtsız aşamalar: Genel ve karmaşık görevler için adım adım talimatlar sunuyor.

Honeywell Endüstriyel Bağlantılı Kurumlar Teknoloji ve İnovasyon Direktörü Vincent Higgins konuyla ilgili açıklamasında, “Braskem Idesa yalnızca Endüstri 4.0 için önemli bir adım atmakla kalmadı aynı zamanda kâğıt kullanılan ve manuel yürütülen operasyonları dijital ve kablosuz, gelişmiş bir çözümle değiştirdi. Giyilebilir, sesle kontrol edilen, bilgisayarlı başlıklar ve yazılım sayesinde pano, kalem ve el fenerine duyulan ihtiyaç ortadan kalkıyor. Honeywell olarak sunduğumuz çözüm, Braskem Idesa’nın uzmanlıktan faydalanmasına ve operasyonel uyumluluğu sağlamak için kritik görevleri belgelemesine yardımcı olacak.”

Honeywell’in saha çalışanlarının yetkinliği ve üretkenliğine yönelik çözümü, Braskem Idesa’nın tesis performansını doğrudan çalışanlarının performansına bağlamasını sağlıyor, bu da endüstriyel kurumların başarısında kritik önem taşıyor. Honeywell Intelligent Wearables, saha çalışanları için uzaktan desteği mümkün kılarak uzmanlardan yapılan saha ziyaretlerine duyulan ihtiyacı azaltıyor, çalışanların öğrenmeye devam etmelerini, böylece en iyi şekilde çalışmalarını ve bilgilerini iş arkadaşlarıyla etkili bir şekilde paylaşmalarını sağlıyor.

Honeywell’in saha çalışanlarının yetkinliği ve üretkenliğine yönelik akıllı çözümleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için Bağlantılı Tesis Yetenekleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.